در شهرستان نی ریز سوانح و حوادث با اختصاص 8/18 درصد از کل علل مرگ و میر ، بعد از بیماریهای قلبی و عروقی ، دومین علت عمده مرگ در شهرستان به شمار می رود.
با توجه به اینکه سوانح و حوادث علل مشخص و متفاوتی دارد و پیشگیری از آن مستلزم توجه به شبکه علیتی آن و همکاری سازمانهای مختلفی است که دراین شبکه علیتی نقش دارند ، بنابراین تشکیل کارگروه پیشگیری از سوانح کاملاً مشهود می باشد.
مرکز بهداشت شهرستان ني ريز از سال 1379 با همين هدف ، فعالیت های پیشگیری از حوادث را در قالب مدل جامعه ايمن آغاز نمود و در اواخر سال 1383 جهت اجرای برنامه جامعه ایمن به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی معرفی شد و پس از آن فعالیت های همه جانبه جامعه ایمن از سال 1384 با جدیت بیشتر پیگیری شد.
در اردیبهشت ماه سال 1387 شهرستان نی ریز در لیست کاندیداهای پذیرش در جوامع ایمن بین المللی قرار گرفت و در بازدید اردیبهشت ماه 1388 کارشناسان جوامع ایمن بین المللی  ، وزارت بهداشت و مسؤولین استانی به عنوان پنجمین شهرایمن ایران پذیرفته شد و مراسم جشن پیوستن این شهرستان به شبکه بین المللی جوامع ایمن همراه با جامعه ایمن شهرستان خلیل آباد در اسفندماه سال 1388 در مشهد مقدس برگزار گردید.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-18 16:58        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ