صورت جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز

6/9/87

 

جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز در تاریخ 6/9/87 رأس ساعت 10 صبح در محل فرمانداری برگزار گردید .

 

ابتدا آقای رحیمی معاون فرماندار ضمن خیر مقدم به مدعوین خواستار دستور کار جلسه شدند.

 

آقای طاهری مسؤول بیماریهای غیرواگیر مصوبات جلسه قبل را ارائه دادند و در بخش دیگر در مورد اولویتهای پیشگیری از سوانح شهرستان و ارتقاء ایمنی گروههای آسیب پذیر و ایمنی معابر درون شهری و برون شهری و محیط کار ، مدارس ، اماکن تفریحی و ورزشی مطالبی بیان نمود.

 

آقای مهندس ملاحسینی شهردار نی ریز ، برنامه های شهرداری را در زمینه جامعه ایمن ارائه نمود که در این خصوص 15 نقطه حادثه خیز در شهر نی ریز شناسایی شده است و سه نقطه حادثه خیز که شامل میدان فضل نی ریزی ، میدان سرباز و چهارراه روبروی مسجد النبی بزودی اصلاح  می شوند.

 

پیاده روها و تمام پل های ورودی معابر بهسازی و اصلاح می گردد و ایجاد پارک آموزش ترافیک در شهر نی ریز طراحی و اجرا می شود.

 

ستواندوم دهقانی جانشین راهنمایی و رانندگی در مورد مشکلات پارکینگ کامیونهای سنگین و اجرای برنامه های آموزشی ترافیک مطالبی بیان نمود.

 

آقای مهندس شاهسونی نماینده اداره راه و ترابری برنامه عملیاتی و فعالیتهای آن اداره را شرح داد.

 

سروان قنبری فرمانده پلیس راه نی ریز – سیرجان در مورد ساماندهی جرثقیل داران مطالبی بیان نمود و خواستار استفاده به موقع از جرثقیل در حوادث جاده ای شد.

 

 

پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل مصوب شد:

 

1-   در خصوص عدم پارک کامیونهای سنگین در معابر شهر نی ریز جلسه ای با حضور راهنمایی و رانندگی ، شهرداری ، اتحادیه صنف تاکسیرانی و کامیونداران حداکثر تا روز سه شنبه 9/9/87 در شهرداری برگزار گردد.مسؤول هماهنگی و برگزاری جلسه شهرداری شهر نی ریز می باشد.

 

2-   به منظور هماهنگی بیشتر و ارزشیابی برنامه های عملیاتی جامعه ایمن ، کلیه ادارات همکار جامعه ایمن (آموزش و پرورش ، راهنمایی و رانندگی ، شهرداری، اداره کار و امور اجتماعی ، اداره برق ، فرماندهی نیروی انتظامی ، جمعیت هلال احمر، تربیت بدنی ، اداره راه و ترابری ، اداره گاز ، فرماندهی پلیس راه ،  دادستان عمومی ، بنیاد مسکن و مرکز آموزش فنی و حرفه ای)برنامه عملیاتی سه ساله خود را را طبق فرمهای پیوست آماده و حداکثر تا تاریخ 14/9/87 به دبیرخانه جامعه ایمن شهرستان (شبکه بهداشت و درمان ، واحد مبارزه با بیماریهای غیر واگیر) ارسال نمایند.

 

 

 

3-   در جاده اصلی نی ریز - استهبان در مسیر کارخانه های سنگبری تا تقاطع هم سطح سه راهی شهرک سنگ شهر نی ریز  تمام علائم اطلاعاتی مورد نیاز توسط اداره راه و ترابری حداکثر تا تاریخ 14/9/87 نصب گردد و در خصوص برج نوری در تقاطع شهرک سنگ هم پیگیری لازم انجام گیرد.

 

4-   در خصوص ساماندهی جرثقیل داران شهر نی ریز و استفاده به موقع از آنان  در حوادث ترافیکی جلسه ای توسط فرمانداری با حضور جرثقیل داران ، راهنمایی و رانندگی ، پلیس راه و شهرداری حداکثر تا تاریخ 14/9/87 در فرمانداری برگزار گردد.

 

5-   در خصوص وضعیت اتمام تقاطع غیر هم سطح شهرک سنگ و مشکلات فعلی آن در بروز حوادث ترافیکی از طریق فرمانداری پی گیری لازم با اداره راه و ترابری و پیمانکار مربوط آن انجام گیرد.

 

6-   در بلوار امام رضا (ع) در قسمت ورودی شهر نی ریز از مسجد الزهرا(س) تا روبروی پارک معلم خاکبرداری و شن ریزی و سایر عملیاتهای مورد نیاز آن توسط شهرداری و آسفالت آن توسط اداره راه و ترابری حداکثر تا تاریخ 21/9/87 پیگیری و انجام شود.

 

7-   در خصوص مشکلات حوادث ترافیکی میدان فلسطین روبروی بیمارستان شهدا مقرر گردید یک درب ورودی ویژه مراجعین  در کوچه جنب  بیمارستان باز شود و اقدامات بهسازی و آسفالت کوچه مذکور توسط شهرداری انجام گیرد.

 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 16:47        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ