صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
 29/11/87
جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 29/11/87 رأس ساعت 10 صبح در فرمانداری برگزار گردید .
ابتدا آقای کاظمی کارشناس مسؤول سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری ضمن خیر مقدم دستور کار جلسه ارائه داده و بیان نمود که در خصوص بازدید از جامعه ایمن ارسنجان با فرمانداری ارسنجان هماهنگی لازم انجام شده است و خبر از تشکیل ستاد نوروزی به منظور ساماندهی امور امداد و نجات به مسافرین نوروزی داد.
آقای طاهری کارشناس مسؤول بیماریهای غیر واگیر مصوبات جلسه 2/11/87 مربوط به اداره کار و امور اجتماعی و شهرداری و راهنمایی و رانندگی را بیان نمود که در این زمینه اداره کار در خصوص ایجاد خانه بهداشت کارگری در شهرک سنگ پی گیری لازم را انجام داده بودو راهنمایی و رانندگی در مورد کاهش سد معبر همکاری لازم را با شهرداری انجام داده بود.
در بخش دیگر آقای طاهری برنامه پیشگیری از حوادث موتورسواران را ارائه نمود که در این برنامه عمده فعالیت ها مربوط به فرهنگ سازی و ارتقاء سطح آگاهی موتورسواران و جامعه در مورد عوارض ناشی از سوانح ترافیکی می باشد که از اوائل اسفند ماه با ارزیابی وضعیت ایمنی موتورسواران در شهر نی ریز آغاز می شود .
سروان دهقانی جانشین راهنمایی و رانندگی خبر از شروع اقدامات راهنمایی و رانندگی در برخورد با تخلفات موتورسواران داد و خواستار یک طرفه شدن خیابان ولی عصر از تقاطع جانبازان تا میدان 15 خرداد شد .
سروان جان محمدی فرمانده پلیس راه نی ریز سیرجان ، مشکلات بروز حوادث ترافیکی مسیر شهرک سنگ و سه راهی آن را بیان نمود و در خصوص کاهش حجم موتورسواران به شهرک سنگ ، پیشنهاد استفاده از سرویس را برای کارگران شهرک سنگ داد.
آقای مسعود مسجودی رئیس اداره کار و امور اجتماعی در مورد اقدامات انجام شده در مورد حوادث کار به ویژه فعالیت کمیته های حفاظت کار و پیگیری احداث خانه بهداشت کارگری در شهرک سنگ مطالبی بیان نمود.
 
پس از بحث و تبادل نظر اعضا ء موارد ذیل به تصویب رسید:
 
1- با توجه به اهمیت پیشگیری از حوادث محیط کار ، کمیته پیشگیری از حوادث محیط کار با حضور ادارات ذی ربط توسط اداره کار ، حداکثر تا تاریخ12/12/87 فعال گردد تا اقدامات پیشگیری از حوادث محیط کار در اسرع وقت مورد ارزیابی قرار گیرد.
2- با توجه به بروز حوادث ترافیکی مسیر مدرسه پویندگان به ویژه قسمت هنرستان عصمتیه ، شهرداری آخرین تصمیمات نهایی در مورد اصلاح آن را به فرمانداری و دبیرخانه جامعه ایمن حداکثر تا تاریخ 14/12/87 اعلام نماید و در صورت نیاز به هماهنگی بیشتر موضوع آن در جلسه آینده کارگروه جامعه ایمن مطرح گردد.
3- با توجه به تعیین محل نصب سرعت گیر و سایر علائم هشدار دهنده توسط راهنمایی و رانندگی در کوچه درب ورودی استادیوم شهداء ، شهرداری نسبت به نصب سرعت گیر و علائم هشدار دهنده حداکثر تا تاریخ 15/12/87 اقدام نماید.
4- مقرر گردید شهرداری نسبت به اجرای کارت پارک کوچه مسیر دبیرستان تربیت جنب پارکینگ شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.
5- در خصوص کاهش بار ترافیک میدان 15 خرداد ، خیابان ولی عصر (عج) از تقاطع جانبازان تا میدان 15 خرداد یک طرفه می شود و فقط وسایل نقلیه به سمت میدان 15 خرداد مجاز به عبور می باشند و شهرداری قبل از یک طرفه شدن نسبت به نصب علائم هشدار دهنده در خیابان و کوچه های اصلی ورودی به خیابان اقدام نماید.
6- شهرداری نسبت به جابجایی نیوجرسی بلوار امام رضا (ع) در قسمت روبروی مسجد الزهرا حداکثر ظرف مدت یک هفته اقدام نماید تا اداره راه و ترابری بتواند نسبت به نصب گاردریل اقدام نماید.
7- شهرداری در خصوص نصب چراغ های راهنمایی و علائم هشدار دهنده در چهار راه قائم (عج) شهر نی ریز حداکثر تا تاریخ 15/12/87 اقدام نمایند.
8- تربیت بدنی اقدامات انجام شده در مورد احداث پیست موتورسواری را حداکثر تا تاریخ 11/12/87 به فرمانداری و دبیرخانه جامعه ایمن اعلام نماید.
9- اتحادیه مجتمع سنگبری ها حداکثر تا تاریخ 15/12/87 در خصوص استفاده از سرویس ایاب و ذهاب برای کارگران شهرک سنگ با شهرداری ، اداره کار و امور اجتماعی هماهنگی لازم را به عمل آورند.
10- تمام ادارات عضو کارگروه جامعه ایمن گزارش مکتوبی از فعالیت های انجام شده در راستای جامعه ایمن و مصوبات جلسات کارگروه جامعه ایمن در سال 87 همراه با مستندات عکس و فیلم ، به دبیرخانه واقع در شبکه بهداشت و درمان حداکثر تا تاریخ 22/12/87 ارسال نمایند.
11- در خصوص اجرای طرح ارتقاء ایمنی موتورسواران شهر نی ریز هماهنگی لازم توسط دبیرخانه جامعه ایمن با راهنمایی و رانندگی و پلیس راه به عمل آید تا مقدمات شروع این طرح فراهم آید و کلیه ادارات در اجرای طرح مشارکت فعال داشته باشند.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 16:47        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ