صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
 
جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 23/7/87 رأس ساعت 9 صبح در فرمانداری برگزار گردید .
ابتدا جلسه با تلاوت آیات قرآن کریم آغاز گردید.
آقای مهندس حسینی فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم در خصوص پیگیری مصوبات کارگروه و مشارکت فعال اعضاء در برنامه جامعه ایمن و پیشگیری از سوانح موتورسواران به تفصیل صحبت نمودند.
آقای دکتر سعید فتحی زاده رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص وضعیت آمار سوانح و حوادث شهرستان مطالبی بیان نمود و یکی از اولویت های مهم را پیشگیری از سوانح موتور سواران در شهرستان بر شمرد.
آقای طاهری مسؤول واحد مراقبت و کنترل بیماریهای غیرواگیر مصوبات جلسه قبل را بیان نمود و در بخشی دیگر در مورد تدوین برنامه عملیاتی و اقدامات انجام شده شهرستان مطالبی بیان نمود.
سپس آقای استقلال از شهرداری ، آقای مهندس کریمی از اداره برق و آقای زارع پیشه از جهاد کشاورزی و آقای مهندس شاهسونی از اداره راه و ترابری اقدامات انجام شده در مورد مصوبات جلسه قبل را بیان نمودند.
پس از بحث و تبادل نظر اعضا ء موارد ذیل به تصویب رسید:
1- در چهارراه مسجدالنبی (ص) از نقاط حادثه خیز شهرنی ریز با حضور نماینده شهرداری و اداره برق و راهنمایی و رانندگی حداکثر تا تاریخ 26/7/87 به منظور جداکردن خط عبور رفت و برگشت وسایل نقلیه نیوجرسی نصب گردد.
ضمناً هزینه پرداخت حق الزحمه به راننده جرثقیل اداره برق در روز تعطیل بر عهده شهرداری می باشد.
2- با توجه به تخریب ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی شهید فقیهی در خیابان قدس هماهنگی لازم از طرف شبکه بهداشت و درمان و شهرداری نسبت به جابجایی دیوار ساختمان مرکز برای ایجاد پارکینگ حاشیه ای حداکثر تا تاریخ 15/8/87 انجام گیرد.
3- درصورت تکرار تخلف آقای رضایی متصدی میوه فروشی در ایجاد سد معبر در میدان فضل نی ریزی نسبت به پلمپ مغازه ایشان از طریق مجمع امور صنفی بوسیله شهرداری پیگیری گردد.
4- کمیته ای متشکل از آموزش و پرورش ، شهرداری ، راهنمایی و رانندگی ، شبکه بهداشت و درمان و شورای شهر در خصوص پیشگیری از سوانح ترافیکی مسیر مدرسه پویندگان و بلوار سرداران حداکثر تا تاریخ 10/8/87 برگزار گردد.
شهرداری مسؤول هماهنگی و برگزاری جلسه می باشد.
5- در خصوص ایجاد مجتمع رفاهی بین راهی جاده قطرویه به سیرجان جلسه ای توسط اداره راه و ترابری با حضور اداره میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان حمل و نقل حداکثر تا تاریخ 20/8/87 تشکیل گردد.
نتایج جلسه تدوین و طرح مجتمع رفاهی مذکور به فرمانداری اعلام گردد.
6- جلسه ای در خصوص ارائه برنامه عملیاتی پیشگیری از سوانح و حوادث شهرستان طبق بند 8 مصوبات جلسه 8/5/87 کارگروه جامعه ایمن با حضور ادراه راهنمایی و رانندگی ، راه و ترابری ، پلیس راه ، هلال احمر ، شهرداری ، بنیاد مسکن ، تربیت بدنی ، اداره کار و امور اجتماعی ، دادگستری ، نیروی انتظامی ، آموزش و پرورش نی ریز  و آباده طشک ، اداره برق و شبکه بهداشت و درمان  حداکثر ظرف 15 روز آینده در فرمانداری برگزار گردد.
7- در خصوص بررسی طرح سلامت رانندگان از نظر اعتیاد طرح شهرستانی آن بوسیله نیروی انتظامی تهیه و در جلسه بعد ارائه گردد.
8- با رانندگان موتورسیکلت زیر 20 سال بدون گواهینامه و کلاه ایمنی توسط راهنمایی و رانندگی و پلیس راه برخورد قانونی گردد.
9- آموزش و پرورش به کلیه دبیرستانها و مدارس راهنمایی ابلاغ نمایند که دانش آموزان با موتور سیکلت وارد مدارس نشوند . درجلسه آینده گزارش اقدامات انجام شده بوسیله آموزش و پرورش و راهنمایی و رانندگی ارائه گردد.
10-          اداره گاز در خصوص پیشگیری از خفگی ناشی از گاز شهری در منازل پمفلت آموزشی حداکثر تا تاریخ 20/8/87 آماده نمایند و پمفلت آموزشی مذکور به اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت آموزش دانش آموزان و اولیا ارسال گردد.
11-          در خصوص ساماندهی امداد رسانی به مصدومین سوانح در مواقع اضطراری جلسه ای با حضور شبکه بهداشت و درمان ، سپاه باسداران ، آتش نشانی ، اداره راه و ترابری ، پلیس راه ، راهنمایی و رانندگی و هلال احمر حداکثر تا تاریخ 21/8/87 برگزار گردد.
مسؤول برگزاری جلسه شبکه بهداشت و درمان است.
 
12-           شهرداری نسبت به طراحی و اجرای خیابانهای موازی با خیابان های اصلی بویژه خیابان ولی عصر شهرستان اقدام نمایند.
 
13-          در خصوص طراحی آرم جامعه ایمن شهرستان جلسه ای با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان برگزار گردد و از طریق هفته نامه عصر نی ریز در خصوص طراحی آرم و اهدای جایزه به بهترین طرح فراخوان شود.
در خصوص استفاده از کلاه ایمنی و داشتن گواهینامه برای موتور سواران به مدت یک هفته 1/8 /87 لغایت 8/ 8/87 بوسیله فرماندهی نیروی انتظامی ، راهنمایی و رانندگی ، پلیس راه و شهرداری با همکاری شبکه بهداشت و درمان از طریق تابلوهای تبلیغاتی شهر نی ریز اطلاع رسانی شود و بعد از یک هفته با موتور سواران بدون کلاه ایمنی و گواهینامه توسط پلیس راه و راهنمایی و رانندگی برخورد قانونی شود
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 17:20        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ