صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
20/12/88
 
پیرو دعوتنامه شماره 16067/1/29/9/پ مورخ 16/12/88 جلسه هماهنگی طرح همیاران جامعه ایمن در تاریخ 20/12/88 ساعت 30/8 صبح در محل شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.
آقای کاظمی ، نماینده فرماندار ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین دستور کار جلسه را بیان نموده و خواستار ارائه راهکار در زمینه اجرای طرح همیاران جامعه ایمن شد.
آقای طاهری، مسؤول بیماریهای غیرواگیر دو هدف عمده جامعه ایمن را شامل ارتقاء ایمنی فیزیکی محیط های مختلف (جاده ، خیابان، مدارس، پارک ها ، ورزشگاهها و ... )و هدف بعدی که مهمتر از هدف اول می باشد ایجاد آرامش و امنیت درمردم می باشد، را تشریح نموده و اضافه کرد برای ایجاد آرامش و امنیت راهکارهای متعددی وجود دارد که یکی از راهکارها ، ارتقاء سطح آگاهی جامعه با استفاده از خود مردم در مورد شناسایی عوامل خطرسوانح و حوادث بویژه حوادث ترافیکی می باشد و در بخش دیگر در مورد اجرای طرح همیاران جامعه ایمن که به صورت رابطین در شهر نی ریز اجرا شده و مرحله بعدی استفاده از دانش آموزان دوره متوسطه در برنامه جامعه ایمن بویژه در مورد حوادث ترافیکی از ابتدای فروردین ماه 89 اجرا می شود.
آقای قدرتی ، نماینده آموزش و پرورش نحوه همکاری آموزش و پرورش در مورد اجرای طرح همیاران بیان نمود .
آقای استقلال ، همکاری شهرداری در مورد اجرای این طرح را بیان نمود.
آقای آزاد ، نماینده نیروی انتظامی ، نحوه مشارکت نیروی انتظامی در این طرح را بیان نمود.
سروان گشتاسبی نحوه اجرای برنامه آموزشی و زمان اجرای این طرح در مورد حوادث ترافیکی را بیان نمود.
پس از بحث و تبادل نظر اعضاء موارد ذیل به تصویب رسید:
1- آموزش و پرورش منطقه نی ریز اسامی 24 نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه از دبیرستانهای شهر نی ریز علاقمند در طرح جهت شرکت در دوره آموزشی طرح همیاران جامعه ایمن به دبیرخانه جامعه ایمن و مدیریت راهنمایی و رانندگی اعلام نماید.
2- زمان برگزاری دوره آموزشی طرح همیاران جامعه ایمن ویژه دانش آموزان در روز پنج شنبه 19/1/89 ساعت 9 صبح در محل مدیریت راهنمایی و رانندگی تعیین گردید.
3-    زمان اجرای طرح همیاران جامعه ایمن در روز دوشنبه 23/1/89 ساعت 5 بعد از ظهر تعیین شد.
4-    محل های اجرای طرح همیاران در مورد آموزش پیشگیری از حوادث ترافیکی در شهر نی ریز به شرح زیر تعیین گردید:
1- چهار راه قائم     2- چهار راه جانبازان    3- فلکه پانزده خرداد             4- سه راه سرداران
5- سه راه روبروی مسجد جامع کبیر ابتدای خیابان اهر     6- سه راه ابوذربعد از شهرداری
5-    محل های استقرار همیاران جامعه ایمن بوسیله دبیرخانه با نصب پلاکارد مشخص گردد.
6- پمفلت های آموزشی و وسایل پذیرایی و تقدیرنامه و هدایا برای همیاران بوسیله دبیرخانه با همکاری مدیریت راهنمایی و رانندگی تهیه شود.
7- شهرداری نی ریز ، کاور و تابلو ایست همیاران جامعه ایمن را به تعداد 24 نفر قبل از اجرای دوره آموزشی همیاران تهیه نماید.
8- شهرداری نسبت به شستشوی محل های استقرار همیاران طبق بند 4 مصوبات وخط کشی محل عبور عابرین پیاده در مناطق مورد نظر اقدام نماید.
صورتجلسه بازدید نمایندگان جامعه ایمن شهرستان نی ریز از ورودی شهر نی ریز
 
پیرو بند 3 مصوبات جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در مورخ 17/12/90 تیم ارزیابی جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 18/12/90 رأس ساعت 9 صبح از ورودی شهر نی ریز بازدید به عمل آوردند که پس از بحث و تبادل نظر موارد زیر جهت اجرا قبل از پایان سال 90 به تصویب رسید:
1-    اداره راه و ترابری شهرستان با نصب 3 تابلو راهنما با عنوان به زیرگذر نزدیک می شوید با فواصل 1000 متر قبل از ورود به زیرگذر اقدام نماید.
2-    اداره راه و ترابری شهرستان با نصب جدا کننده با علائم چشم گربه ای و استوانه ای نسبت به جداسازی مسیر رفت و برگشت و خروج از زیرگذر اقدام نماید.
3-    شهرداری نی ریز نسبت به نظافت محوطه زیرگذر و نصب بنر راهنما برای مسافرین نوروزی بعد از خروج از زیرگذر اقدام نماید.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 15:53        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ