صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
22/4/88
جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 22/4/88 رأس ساعت 10 صبح در فرمانداری برگزار گردید .
آقای کاظمی نماینده فرماندار ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین ، دستور کار جلسه را ارائه نمود و خبر از بازدید مجدد کارشناسان جهانی جامعه ایمن در شهریور ماه دادند. در بخشی دیگر به لزوم برنامه ریزی در خصوص اجرای فعالیتهای آموزشی در معادن و کارگاهها تأکید کردند .
آقای طاهری مسؤول بیماریهای غیر واگیر گزارش اقدامات انجام شده در مورد مصوبات جلسه قبل را ارائه نمودند و در بخشی دیگر در مورد اجرای طرح رابطین جامعه ایمن در محلات شهر نی ریز ، مدارس ، ادارات و کارگاهها و بازدید کارشناسان جامعه ایمن جهانی و دانشگاه علوم پزشکی مطالبی بیان نمود که طرح رابطین بزودی برای جلب مشارکت بیشتر مردم در برنامه های جامعه ایمن اجرا می گردد.
آقای سلیم جواهری رئیس شورای اسلامی شهر نی ریز و نماینده مجتمع سنگبریها در خصوص مشکلات سرویس ایاب و ذهاب کارگران سنگبری و آموزش آنان مطالبی بیان نمود و خواستار تعریض جاده اصلی شهرک سنگ تا زیرگذر شدند.
آقای مسجودی رئیس اداره کار ، در خصوص آموزش کارگران و ایجاد هماهنگی بیشتر خواستار تشکیل کمیته آموزش شد.
آقای دکتر فتحی زاده ، رئیس بیمارستان شهداء در مورد اقدامات انجام شده در مورد ایجاد درب دوم بیمارستان در کوچه جنب بیمارستان و درخواست اختصاص زمین به پایگاه انتقال خون مطالبی بیان نمود.

پس از بحث و تبادل نظر اعضا ء موارد ذیل به تصویب رسید:
 
1- جهت اجرای سرویس ایاب و ذهاب و برنامه های آموزشی کارگران مجتمع سنگبری هماهنگی لازم توسط مجتمع سنگبری ها با کارفرمایان به عمل آید و در جلسه آینده نتایج آن ارائه گردد.
2- کمیته ای متشکل از اداره کار ، مرکز فنی و حرفه ای ، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان ، مجتمع معادن و سنگبری ها جهت ارزیابی ایمنی کارگاهها و اجرای برنامه های آموزشی توسط شبکه بهداشت و درمان حداکثر ظرف یک هفته آینده برگزار گردد.
3- درخصوص اصلاح منطقه حادثه خیز چهار راه مسجدالنبی(ص) جلسه ای با حضور امام جمعه محترم و هیأت أمنای مسجد ، شورای شهر ، شهرداری، راهنمایی و رانندگی و شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری حداکثر ظرف یک هفته آینده در فرمانداری تشکیل گردد. هماهنگی برگزاری جلسه توسط دبیرخانه با هماهنگی فرمانداری انجام گیرد.
4- مقرر گردید مجمع امور صنفی با همکاری شبکه بهداشت و درمان به مغازه های توزیع کپسول گاز که فاقد پروانه کسب می باشند و اقدام به پر کردن کپسول گاز به ویژه در خودروهای گاز سوز می کنند ، اخطار لازم داده شود.
5- شهرداری نسبت به جابجایی کیوسک روبروی بیمارستان شهدا اقدام نماید تا بتوان نسبت به جابجایی دیوار بیمارستان اقدام کرد.
6- برای شناسایی محلات شهر نی ریز برای اجرای طرح رابطین جامعه ایمن ، شهرداری نسبت به ارسال نقشه محلات به شبکه بهداشت و درمان اقدام نماید.
7- اداره راه و ترابری نسبت به نصب علائم هشدار دهنده بیشتر در جاده اصلی دهچاه ،روبروی مرکز بهداشتی و درمانی دهچاه اقدام نماید.
8-    کمیته پیشگیری از آسیبهای خودکشی و خشونت با حضور ادارات عضو بوسیله شبکه بهداشت و درمان فعال گردد.
9-    مدیریت راهنمایی و رانندگی مجدداٌ لیست محل هایی که نیاز به نصب سرعت گیر دارند ، حداکثر ظرف یک هفته آینده به شهرداری و دبیرخانه اعلام نمایند.
10- با توجه به احتمال غرق شدگی کودکان در آب استخرهای کشاورزی و گزارش های خفگی سالهای قبل در این زمینه ، مقرر گردید جهاد کشاورزی با نظارت بیشتر، تمام مالکان استخرهای آب کشاورزی را موظف به نصب حفاظ و نرده در اطراف استخر کند و در جلسه آینده گزارشی از اقدامات انجام شده با آمار تعداد استخرها ی بدون حفاظ ارائه نماید.
11-          شهرداری نی ریز نسبت به نصب دو تابلوی فلزی با عنوان جامعه ایمن با ارائه طرح از طرف شبکه بهداشت و درمان در دوطرف ورودی شهر نی ریز در جاده اصلی اقدام نماید.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 16:25        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ