صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
 
30/9/89  

جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان با حضور اعضاء و مدعوین در تاریخ 30/9/89 رأس ساعت 10 صبح در محل فرمانداری برگزار گردید.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ، آقای کاظمی ، کارشناس مسؤول سیاسی و اجتماعی و نماینده فرماندار،ضمن عرض خیر مقدم بیان نمود که بیشترین بروز در حوادث شهرستان ناشی از حوادث موتورسواری است که با توجه به تولید بی رویه موتورسیکلت روند رو به رشدی دارد و یکی از اولویت های مهم در طی سالهای گذشته و آینده هم در جامعه ایمن مربوط به کنترل سوانح ترافیکی بویژه سوانح موتورسیکلت خواهد بود که نیاز است برنامه طرح منع استفاده دانش آموزان پسر از موتورسیکلت با پیگیری مداوم ادمه یابد و علاوه بر فرهنگ سازی مشکلات سرویس مدارس روستایی و شهر نی ریز مرتفع گردد.

آقای طاهری، مسؤول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت، گزارش بازدید تیم ارزیابی جامعه ایمن از مدارس را ارائه نمود و پیشنهاد داد در کنار برنامه های فرهنگی و آموزشی و اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی برای اجرای طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت ، دانش آموزان تشویق به پیاده روی و دوچرخه سواری و استفاده از سرویس همگانی شوند.

در بخشی دیگر خواستار پیگیری مداوم و مرتفع شدن مشکلات طرح شد.

سپس مدیران دبیرستانهای پسرانه شهر نی ریز نظرات و پیشنهادات خود را در مورد طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت ارائه نمودند.
آقای سهامی رئیس شورای اسلامی شهرستان ، خواستار اجرای جدی قوانین راهنمایی و رانندگی در مورد موتورسواران متخلف شد.
آقای حسینی ، کارشناس آموزش ابتدایی و مسؤول سرویس مدارس آموزش و پرورش شهرستان ، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش در مورد سرویس مدارس در سال جاری ارائه نمود که با پیگیری ، برنامه ریزی و هماهنگی در سال جاری مشکل سرویس مدارس بویژه روستاهای بخش مرکزی و شهر نی ریز حداکثر تا شروع سال تحصیلی آینده در راستای طرح ارتقاء ایمنی موتورسواران بطور کامل مرتفع شود.
آقای فرج زاده ، مسؤول تاکسی رانی شهرداری ، بیان نمود در صورت درخواست مدارس ، سرویس در اختیار آنها قرار می گیرد .
آقای استقلال ، مسؤول خدمات شهری شهرداری ، بیان نمود ده دستگاه مینی بوس شهرداری با دو شیفت کار می کنند و کرایه های سرویس نیز افزایش نداشته است.


پس از بحث و تبادل نظر اعضا موارد زیر به تصویب رسید:


1- مقرر شد آموزش و پرورش شهرستان نی ریز در حد امکان تآمین سرویس دانش آموزان پسر دبیرستانهای ساکن در مجموعه نصیرآباد را در سه ماهه چهارم سال جاری در اولویت قرار دهند.
2- آموزش و پرورش شهرستان به مدیران ابلاغ نماید لیست و آمار دانش آموزان پسر دبیرستانهای ساکن شهر نی ریز که متقاضی سرویس می باشند به تاکسیرانی اعلام نماید تا تاکسیرانی نسبت به تأمین سرویس آنان در سال جاری در حد امکان اقدام نماید.
3- آموزش و پرورش شهرستان همچنان با همکاری سایر اعضاء (شهرداری و راهنمایی و رانندگی) تا استقرار کامل طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت و مرتفع نمودن موانع آن از قبیل تهیه سرویس برای مدارس شهر نی ریز و حومه در سال جاری برنامه ریزی نمایند تا مشکلات این طرح بطور کامل حداکثر تا شروع سال تحصیلی آینده مرتفع گردد.
4- آموزش و پرورش شهرستان به منظور استقرار کامل طرح در سال تحصیلی آینده طوری برنامه ریزی نماید که فرم تعهد منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت در هنگام ثبت نام از دانش آموزان و اولیاء آنان اخذ شده و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم در جلسات اولیا و مربیان با همکاری راهنمایی و رانندگی در سال جاری تحصیلی انجام شود.
5- شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی با همکاری شورای اسلامی شهرستان و بخشداری مرکزی در خصوص پرداخت بخشی ازهزینه های سرویس مدارس توسط اولیاء و استفاده دانش آموزان از سرویس همچنان همکاری اولیا دانش آموزان را در این زمینه جلب نمایند.
6-   بانک ملی مرکزی نی ریز با همکاری شهرداری و اداره برق نسبت به جابجایی پایه های برق ویژه نورافشانی ساختمان آن بانک در خیایان ولی عصر (عج) اقدام نماید.


 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 13:48        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ