صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
5/3/89
جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 5/3/89ساعت 10 صبح در محل فرمانداری برگزار گردید.
پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آقای کاظمی ، کارشناس سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، ضمن عرض خیرمقدم ، برنامه بازدید کارگروه جامعه ایمن شهرستان اقلید از نی ریز را ارائه نموده و مشکل ترافیک و صف طولانی کامیون ها در پمپ بنزین فرامرزی را بیان نمود.
آقای دکتر ذاکری ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان از توجه مسؤولین شهرستان به برنامه جامعه ایمن بویژه شورای تأمین شهرستان تشکر و قدردانی کرده و خواستار پیگیری و برنامه ریزی برای برگزاری مراسم جشنواره جامعه ایمن در سطح شهرستان شد.
آقای طاهری، مسؤول بیماریهای غیرواگیرمرکز بهداشت، اقدامات انجام شده در مورد مصوبات جلسات 1/2/89 کارگروه جامعه ایمن را بیان نمود .
در بخشی دیگر اقدامات انجام شده در مورد اطلاع رسانی به راکبین موتورسیکلت در مورد استفاده از کلاه ایمنی شامل ارسال نامه به ائمه جمعه شهرهای نی ریز ، آباده طشک و مشکان و ارائه موضوع توسط ائمه جمعه در نماز جمعه بیان نمود و وضعیت بروز مصدومیت و مرگ و میر ناشی از حوادث در سال 88 با مدت مشابه در سال 87 مقایسه نمود و یکی از مهمترین اولویتهای شهرستان را پیشگیری از حوادث ترافیکی بویژه موتورسواران برشمرد.
آقای مظفری، جانشین فرماندهی پلیس راه نی ریز – سیرجان ، بخشی از مشکلات بروز حوادث ترافیکی جاده های شهرستان شامل افزایش کامیونها در محور قطرویه و نداشتن شانه خاکی و لبه گذاری پل ها در جاده ها و روکش آسفالت جاده نی ریز – خیر و کمبود علائم راهنمایی و رانندگی برشمرد.
آقای سلیم جواهری ، عضو شورای اسلامی شهرنی ریز ، در خصوص اقدامات انجام شده در مورد اتمام زیرگذر شهر نی ریز با استانداری و اقدامات انجام شده شهرداری در مورد برنامه جامعه ایمن مطالبی بیان نمود.
سروان گشتاسبی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ، بخشی از مشکلات ترافیکی شهر نی ریز شامل سد معبر وانت ها ، هندوانه فروشی ها در تابستان ، مشکل ورودی شهر نی ریز برشمرد و خواستار همکاری رسانه محلی هفته نامه عصر نی ریز در مورد درج مطالب آموزشی ترافیک شد.
آقای استقلال، مسؤول خدمات شهری شهرداری، در مورد مصوبات جلسه 1/2/89 بخشی از اقدامات شهرداری شامل نصب تابلوها و طراحی میدان فلسطین و همکاری در مورد پرداخت هزینه های نصب پلاکارد و پمفلت های آموزشی با پلیس راهنمایی و رانندگی و شبکه بهداشت و درمان در مورد کلاه ایمنی برای موتورسواران بیان نمود.
 
خانم دکتر صادق، عضو شورای اسلامی شهر نی ریز، در خصوص پیگیری حل مشکلات ترافیکی چهارراه مسجد النبی مطالبی بیان نمود .

پس از بحث و تبادل نظر اعضا موارد زیر به تصویب رسید:
1- با توجه به مشکلات ترافیکی و صف طولانی کامیون ها در پمپ بنزین فرامرزی در جلسه آینده از مسؤول پخش فراورده های نفتی شهرستان دعوت به عمل آید و مشکلات آن بررسی گردد.
2- مقرر گردید تا اصلاح فیزیکی جاده روستای تل مهتابی توسط اداره راه و ترابری ، علائم راهنمایی و رانندگی بیشتر بویژه برای کامیونها در دو طرف ورودی و خروجی جاده مذکور نصب گردد.
3- عملیات ساخت و ساز روبروی حسینیه اکبرزاده تا کنون مشکلات متعددی در خصوص سد معبر به مدت طولانی ایجاد کرده است و در این رابطه مقرر گردید شهرداری تذکرات لازم و مهلت قانونی جهت جمع آوری مصالح ساختمانی و بازگشایی معبر را به مسؤولین مذکور دهند.
4- افزایش روشنایی بلوار امام رضا (ع) و ولی عصر (عج) در قسمت جنب پارک معلم توسط اداره برق انجام شود.
5- عملیات اتمام زیرگذر ورودی شهرک سنگ شهر نی ریز توسط اداره راه و ترابری پیگیری گردد و نتیجه اقدامات در جلسه آینده اعلام شود.
6- در جاده آباده طشک به نی ریز در قسمت ورودی روبروی شهرک تنگ حنا و امیرآباد توسط اداره راه و ترابری سرعت گیر و علائم هشدار دهنده مناسب نصب گردد.
7- راهنمایی و رانندگی محل های حادثه خیزی که توسط وانت های دستفروش بویژه هندوانه فروشی ها با عث ایجاد سد معبر می شوند به شهرداری اعلام نماید و شهرداری نسبت به انتقال وانت ها به محل های امن اقدام نماید.
8-شهرداری نسبت به راه اندازی ایستگاه محل تاکسی در خیابان ولی عصر (عج) روبروی بانک ملی اقدام نماید.
9- شهرداری نسبت به احداث راست گرد خیابان ولی عصر(عج ) به ابتدای خیابان امام حسین (ع) واقع در تقاطع جانبازان ظرف مدت حداکثر یک ماه آینده اقدام نماید.
10- پلیس راه نی ریز – سیرجان لیست محل هایی که نیاز به تابلوهای هشداردهنده راهنمایی و رانندگی دارد را به اداره راه و ترابری و دبیرخانه جامعه ایمن اعلام نماید.
11- شهرداری نسبت به انتقال ایستگاه تاکسیرانی خیابان قدس به روبروی مرکز بهداشتی و درمانی شهید دکترفقیهی (بهداری سابق)اقدام نماید.
12- قبل از واگذاری هر محل به اشخاص برای فروش اجناس در جنب معابر توسط شهرداری از راهنمایی و رانندگی نیز استعلام گردد تا محل مذکور مشکلات ترافیکی ایجاد نکند.
13-پلیس راه نی ریز – سیرجان برای اجرای برنامه های آموزشی که نیاز به هماهنگی اعضا دارند موضوع را در جلسات جامعه ایمن مطرح نماید تا هماهنگی لازم به عمل آید.
14- اداره برق وضعیت روشنایی تمام معابر شهر نی ریز را در جلسه آینده اعلام نماید.
15- در خصوص برگزاری جلسه جشنواره جامعه ایمن در شهرستان توسط فرماندار ی و دبیرخانه هماهنگی لازم به عمل آید.
16- جلسه هماهنگی در خصوص جابجایی دیوار بیمارستان شهداء روبروی میدان فلسطین با حضور شهردار، شورای اسلامی شهر نی ریز ، نماینده فرماندار و راهنمایی و رانندگی توسط دبیرخانه با همکاری شهرداری حداکثر ظرف یک هفته آینده برگزار شده و نتیجه در جلسه آینده اعلام گردد.
17- در خصوص درج مطالب آموزشی مربوط به ترافیک توسط آقای کاظمی ، کارشناس سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، با هفته نامه عصر نی ریز هماهنگی لازم به عمل آید.
18- در خصوص تآمین اعتبار فعالیتهای آموزشی بویژه حوادث ترافیکی هماهنگی لازم با مدیریت بحران استانداری فارس توسط دبیرخانه و فرمانداری به عمل آید.
19- با توجه به پیگیری حل مشکلات و شناسایی عوامل بروز سوانح و حوادث بویژه حوادث ترافیکی در سطح منطقه ، بخشداران بخش آباده ، قطرویه ، پشتکوه و مرکزی با حضور مسؤولین محلی جلسات کمیته جامعه ایمن بخش را به صورت ماهیانه تشکیل داده و صورتجلسات و گزارش اقدامات را جهت پیگیری و بررسی مشکلات در کارگروه جامعه ایمن شهرستان به فرمانداری و دبیرخانه جامعه ایمن واقع در شبکه بهداشت و درمان ارسال نمایند .
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 13:57        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ