صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
7/7/89
(همراه با طرح موضوع هفته جهانی قلب)
جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان در تاریخ 7/7/89 ساعت 10 صبح با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.
ابتدا آقای کاظمی ،كارشناس مسئول سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، ضمن عرض خیر مقدم عناوین روزهای مختلف هفته قلب را جهت اطلاع رسانی و انجام فعالیتهای مرتبط اعلام نمود و خواستار اجرای روز بدون وسیله نقلیه توسط کارمندان در روز پنج شنبه 8/7/89 شد تا تمام کارمندان ادارات در این روز ، پیاده یا با دوچرخه به محل کار مراجعه نمایند و شعار روز جهانی قلب با پلاکارد مناسب در محل کار و سردر ادارات شهرستان نصب گردد .
در بخشی دیگر درمورد جامعه ایمن خواستار پیگیری جدی مصوبات جامعه ایمن درمورد ساماندهی ارتقاء ایمنی موتورسواران شد و بخشی از هماهنگی های انجام شده با شهرداری در زمینه  بهبود وضعیت ترافیک شهر و هماهنگی انجام شده با دادگستری را درمورد اجرای قوانین شدید بازدارنده برای موتورسواران، را بیان نمود .
آقای طاهری ، مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت ، درمورد فعالیتهای انجام شده در مورد برگزاری هفته قلب و اهمیت پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی و عوامل خطر بیماری های قلبی و عروقی که سالانه رو به افزایش می باشند به تفصیل مطالبی بیان نمود و خواستار مشارکت نهادهای مسئول و مردم در زمینه کاهش عوامل خطر بیماریهای قلبی و عروقی شد .
در بخشی دیگر اقدامات انجام شده توسط دبیرخانه جامعه ایمن درمورد طرح ساماندهی ارتقاء ایمنی موتورسوران شامل اطلاع رسانی در سطح جامعه ، هماهنگی با آموزش و پرورش ، پلیس راهنمایی و رانندگی ، پلیس راه ، امام جمعه محترم ، سازمان تبلیغات ، هفته نامه عصر نی ریز و ... را بیان نمود .
آقای آزاد ،نماینده نیروی انتظامی ، درمورد مشارکت و همکاری مردم در برنامه جامعه ایمن و شهرداری و ادامه تلاش مستمر برای ایمنی موتورسواران تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد که با تلاش چند ماهه وضعیت ایمنی موتورسواران ارتقاء یابد و در بخشی دیگر اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی درمورد طرح ارتقاء ایمنی موتورسواران برای کارکنان آن اداره را بیان نمود.
آقای قدرتی ، نماینده آموزش و پرورش ، اقدامات انجام شده درمورد استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت شامل هماهنگی با مدیران مدارس و برگزاری جلسات آموزشی با انجمن های اولیاء و مربیان مطالبی بیان نمود .
آقای سخاوتی ، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی ، فعالیتهای آن سازمان را درمورد ارتقاء ایمنی موتورسواران بیان نمود .
خانم دکتر صادق ،عضو شورای اسلامی شهر ، درمورد اقدامات انجام شده توسط شورای شهر و شهرداری در همکاری با تربیت بدنی درمورد احداث پیست موتورسواری و ادامه همکاری مستمر شورای شهر را با تربیت بدنی درمورد احداث پیست موتورسواری اعلام نمود .
پس از بحث و تبادل نظر ، موارد زیر به تصویب رسید:
1- مقرر شد به مناسبت هفته قلب روز پنج شنبه مورخ 8/7/89 تمام مدیران و کارکنان ادارات شهرستان پیاده یا با دوچرخه به محل کار مراجعه نمایند و از آوردن هرگونه وسیله نقلیه موتوری خودداری شود و گزارش این اقدام حداکثر تا تاریخ 15/7/89 به دبیرخانه جامعه ایمن و قلب و عروق واقع در شبکه بهداشت و درمان اعلام گردد .
2- مقرر شد به مناسبت هفته قلب و ادامه فعالیتها در سال جاری ، شعار امسال روز جهانی قلب « من در محیط کارم باید قلبم را سالم نگه دارم » بصورت پلاکارد بر سردر ادارات و در محل کار کارکنان ادارات شهرستان نصب گردد .
3- با توجه به اینکه مشاهده شده است سرویس مدارس بیش از ظرفیت نسبت به سوارکردن دانش آموزان اقدام می کنند تاکسیرانی با همکاری راهنمایی و رانندگی در این زمینه نظارت و با رانندگان متخلف طبق مقررات برخورد نمایند و گزارشی از وضعیت اجرای این مصوبه توسط تاکسیرانی و راهنمایی و رانندگی در جلسه آتی جامعه ایمن ارائه شود.
4- درخصوص احداث پیست موتورسواری ، اداره تربیت بدنی با همکاری شورای شهر و شهرداری اقدام نماید و شورای شهر درخصوص اختصاص زمین به تربیت بدنی جهت احداث پیست اقدام نماید .
5- برنامه نظارت بر مدارس درمورد طرح ارتقاء ایمنی موتورسواران با حضور نماینده آموزش و پرورش در تیم ارزیابی ، تدوین و اجرا شود .
6- مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مشکل سرویس مدارس پسرانه بویژه دبیرستانها را با همکاری تاکسیرانی و شهرداری به منظور ارتقاء ایمنی موتورسواران مرتفع نماید .
7- برنامه های آموزشی جامعه ایمن به ویژه حوادث ترافیکی در مدارس و مهد کودکها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری آموزش و پرورش و بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان برنامه ریزی و اجرا شود .
8- برنامه های آموزشی پیشگیری از حوادث محیط کار ( کارگاهها ، معادن ، کارخانجات و ... ) توسط اداره کار با همکاری مرکز فنی و حرفه ای و تأمین اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان و سایر نهادهای مسئول دیگر برنامه ریزی و اجرا شود و گزارشی از تدوین برنامه براساس نیازهای آموزشی و نحوه اجرا به دبیرخانه و کارگروه جامعه ایمن اعلام گردد .
9- تمام رؤسای ادارات شهرستان گزارشی از نحوه اجرای طرح ایمنی ارتقاء موتورسواران در آن اداره و درصد استفاده کارکنان از کلاه ایمنی به دبیرخانه جامعه ایمن اعلام نمایند .
10- فرمانداری درمورد استفاده کارکنان از کلاه ایمنی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از طریق مکاتبه با ادارات و طرح موضوع در جلسات شورای اداری شهرستان اقدام و تأکید نمایند.
11- بخشداران با همکاری شهرداران نسبت به فعال کردن کمیته جامعه ایمن در بخش ها اقدام نمایند و با همکاری سایر نهادهای محلی ، شورای شهر ، دهداران ، نیروی انتظامی و پلیس راه نظارت بیشتری بر طرح ساماندهی ارتقاء ایمنی موتورسواران و سایر حوادث ترافیکی در منطقه تحت پوشش داشته باشند .
12- راهنمایی و رانندگی با همکاری شهرداری و دبیرخانه وضعیت عبور و مرور در خیابان های شهر نی ریز را طبق مصوبه بند 14مورخ 17/6/89 کارگروه جامعه ایمن جهت بررسی و تصویب به دبیرخانه و فرمانداری اعلام نماید .
13- تمام اعضای کارگروه جامعه ایمن مصوبات جلسه مورخ 17/6/89  کارگروه جامعه ایمن در مورد ساماندهی و ارتقاء ایمنی موتورسواران  را پیگیری و اجرا نمایند و گزارشی از نحوه اجرا و پیشرفت مصوبات در جلسه آینده به کارگروه جامعه ایمن اعلام نمایند .
14- پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری مدیریت آموزش و پرورش و بهزیستی درخصوص اجرای برنامه های آموزشی ترافیک برای دانش آموزان ابتدایی و مهدکودک ها در پارک ترافیک شهرستان در طول سال تحصیلی اقدام نماید .
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-24 13:55        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ