صورتجلسه کمیته فرهنگی (ویژه کودکان)جامعه ایمن شهرستان نی ریز
2/9/90
جلسه کمیته فرهنگی (ویژه کودکان)جامعه ایمن شهرستان با حضور اعضاء در تاریخ 2/9/90 رأس ساعت 10 صبح در محل شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ، آقای طاهری ، مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت ضمن عرض خیر مقدم اهداف تشکیل کمیته ، عوامل مؤثر در رفتار و فرهنگ ترافیک ، وضعیت بروز حوادث در کودکان را بیان نمود و اولویت اول آموزش کودکان را حوادث ترافیکی بویژه پیشگیری از حوادث عابرین پیاده با اجرای شیوه های گوناگون اموزشی برشمرد.
آقای هادی ، مسؤرول میراث فرهنگی و صنایع گردشگری ، در خصوص مشارکت جدی نهادهای فرهنگی در کمیته و اجرای برنامه های آموزشی متناسب با سن کودکان و توجیه مربیان مهدکودک و تأمین اعتبارات مالی کمیته مطالبی بیان نمود.
آقای خدادادگی ، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ، در خصوص تهیه مطالب آموزشی جذاب همراه با جوایز را برای کودکان پیشنهاد داد.
خانم حقیقی ، مسؤول کانون فکری و پرورشی کودکان و نوجوانان ، در مورد برنامه ریزی هدفمند و پوشش کامل کودکان مطالبی بیان نمود.
ستوانیکم شاهسونی ، سرپرست پلیس راه نی ریز ، در خصوص تأمین اعتبارات آموزشی و برگزاری جلسات آموزشی در خارج از ساعات اداری و تهیه جلیقه ها برای راکبین موتورسیکلت ها مطالبی بیان نمود.
آقای محمودی ، کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت ، در خصوص استمرار فعالیتهای آموزشی و تأثیر شیوه های گوناگون آموزشی مطالبی بیان نمود.
سروان گشتاسبی ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر نی ریز ، در خصوص فعالیتهای پلیس راهنمایی و رانندگی و هماهنگی های انجام شده با سازمان تبلیغات اسلامی مطالبی بیان نمود و آمادگی راهنمایی و رانندگی در مورد آموزش مربیان مهدکودک ها و اولیاء آنها را اعلام نمود.
آقای استقلال ، نماینده شهرداری ، آمادگی شهرداری را در مور فعالیتهای پارک ترافیک و پخش فیلم های آموزشی در پارک معلم را اعلام نمود.
اقای کاظمی ، کارشناس مسؤول سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، در خصوص مراقبت مدیران مهدکودک ها و اولیاء از کودکان با توجه به وضعیت جسمانی و رشد آنها مطالبی بیان نمود.
پس از بحث و تبادل نظر اعضاء موارد ذیل به تصویب رسید:
1- اداره بهزیستی در خصوص اجرای برنامه های آموزشی سال جاری ویژه مهدکودک ها و اولیاء آنها برنامه ریزی لازم را به عمل آورد و برنامه تنظیم شده جهت اجرا به پلیس راهنمایی و رانندگی و دبیرخانه جامعه ایمن اعلام گردد.
2- آموزش و پرورش در خصوص آموزش دانش آموزان مدارس ابتدایی در پارک ترافیک در سال جاری برنامه ریزی لازم را به عمل آورد و برنامه تنظیم شده مدارس را جهت اجرا به پلیس راهنمایی و رانندگی و دبیرخانه جامعه ایمن ارسال نماید.
3- اداره بهزیستی جلسه توجیهی مربیان و مدیران مهدکودک ها را در سال جاری با هماهنگی راهنمایی و رانندگی در مورد حوادث ترافیکی برگزار نماید.
4- شهرداری نسبت به آماده سازی پارک ترافیک برای آموزش کودکان در سال جاری اقدام نماید .
5- برنامه عملیاتی آموزشی کودکان در مورد حوادث ترافیکی توسط دبیرخانه با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و سایر اعضاء تدوین گردد.
6- در خصوص تأمین منابع مالی برنامه های آموزشی کمیته از طریق کارگزوه جامعه ایمن و فرمانداری پیگیری لازم به عمل آید.
7- تمام ادارات عضو کمیته پیشنهادات و راهکارهای اجرای برنامه های آموزشی کودکان را برای تدوین برنامه عملیاتی شهرستان را حداکثر تا تاریخ 20/9/90 به دبیرخانه جامعه ایمن ارسال نمایند.
8- در جلسات آتی کارگروه جامعه ایمن موضوعات زیر مطرح گردد:
- تهیه جلیقه های شب رنگ و یژه کارگران و موتورسوار توسط مجتمع فجر شهرک سنگ
 
- پیگیری احداث پیست موتورسواری
- تهیه کلاه ایمنی جهت اهداء به عنوان جایزه
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-20 18:59        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ