صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
30/9/90
جلسه کار گروه جامعه ایمن شهرستان با حضور اعضاء و مدعوین در تاریخ 30/9/90 رأس ساعت 10 صبح در محل فرمانداری برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ، آقای کاظمی ، کارشناس مسؤول سیاسی و اجتماعی و نماینده فرماندار ضمن عرض خیر مقدم نتایج بررسی مصوبات سال گذشته جامعه ایمن را ارائه نمود و در بخشی دیگر خواستار پیگیری مصوبات اجرا نشده و اتمام مصوبات در حال اجرا شد.
آقای طاهری ، مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت ، گزارشی از اجرای مصوبات جلسات قبل جامعه ایمن را شرح داد و در بخشی دیگر نتایج بازدید تیم ارزیابی جامعه ایمن و فعالیتهای کمیته فرهنگی جامعه ایمن را بیان نمود.
آقای شاهسونی ، نماینده اداره راه و ترابری ، گزارشی از فعالیتهای آن اداره در مورد مصوبات جلسه قبل را بیان نمود و اظهار داشتند که پیمانکار ایجاد شیارهای لرزان در کنار جاده نی ریز- سیرجان تعیین شده است ؛ نصب پایه های چراغ های چشمک زن در جاده رودخور و آشکارسازی نقاط حادثه خیز جاده دهچاه – مشکان و پیچ خطرناک جاده خواجه جمالی به آباده در حال انجام است.
آقای گشتاسبی ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ، فعالیتهای آموزشی انجام شده برای روحانیون و برخی نقاط حادثه خیز شهر نی ریز را بیان نمود.
آقای شاهسونی ، سرپرست پلیس راه نی ریز ، فعالیتهای آموزشی انجام شده در مورد دهداران را بیان نمود .
اقای محمدعلیزاده ، معاونت فنی شهرداری ، در خصوص احداث میدان ورودی شهر و عدم تأمین اعتبار روشنایی بلوار مدرس مطالبی بیان نمود .
آقای عباسی ، بخشدار مرکزی ، در مورد طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت اظهار نمود که بازدید ها از مدارس به صورت هفتگی ادامه یابد و در مواردی که لازم است راهنمایی و رانندگی و پلیس 110 نسبت به اجرای قوانین با دانش آموزان متخلف اقدام نمایند .
آقای سلطانی، نماینده آموزش و پرورش ، اقدامات انجام شده آموزش و پرورش در مورد طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت را بیان نمود.
آقای کریمی ، نماینده اداره برق ، اقدامات انجام شده در مورد بررسی نقاط حادثه خیز سیستم روشنایی پارکها و سایر مکانها را بیان نمود.
پس از بحث و تبادل نظر ، موارد ذیل به تصویب رسید:
1- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طرح هادی روستای تل مهتابی را در اولویت قرار داده و نسبت به تأمین اعتبار اجرای آن اقدام نماید .
2- پلیس راه نی ریز در خصوص آموزش مابقی دهداران بخش مرکزی ، پشتکوه و قطرویه با بخشداری ها هماهنگی لازم را به عمل آورد.
3- در راستای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پیشگیری از حوادث ترافیکی ، جلسه آموزشی و توجیهی توسط شهرداری با حضور مسؤول اژانس های تاکسیرانی با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار نماید و در آن جلسه مطاب آموزشی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه می گردد.
4- مقرر گردید نماینده تام الاختیار دادگستری شهرستان به طور ثابت در تمام جلسات کارگروه جامعه ایمن حضور داشته باشد و فرمانداری در این زمینه هماهنگی لازم را با دادگستری به عمل آورد.
5- شهرداری نی ریز با همکاری اصناف نسبت به جمع آوری سد معابر به ویژه در پیاده روها اقدام نماید.
6- شهرداری نسبت به نصب سرعت گیر جلوی مدرسه ابتدایی پروین اعتصامی واقع در بلوار شهید زردشت اقدام نماید.
7- شهرداری نسبت به تعریض پل های ورودی کوچه ها به خیابانهای اصلی و فرعی با هماهنگی راهنمایی و رانندگی اقدام نماید.
8- مقرر شد اداره مخابرات و آب و فاضلاب شهری در صورت هرگونه حفاری و جابجایی تأسیسات با پلیس راهنمایی و رانندگی هماهنگی لازم را به عمل آورند و دبیرخانه جامعه ایمن با ادارات ذیربط در این زمینه مکاتبه نماید .
9- با توجه به بازدید اخیر تیم ارزیابی جامعه ایمن از مدارس مقطع متوسطه شهر نی ریز آموزش و پرورش همچنان به مدیران مدارس پسرانه مقطع متوسطه بویژه هنرستان کار و دانش شهید بهشتی در مورد منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت تذکرات لازم داده شود که حتی موتورسیکلت دانش آموزان جلوی درب مدارس هم پارک نشود.
10- تیم ارزیابی جامعه ایمن هر هفته روزهای چهارشنبه از مدارس پسرانه مقطع متوسطه شهر نی ریز بازدید به عمل آورد و گزارش کاملی از اجرای طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت به تفکیک مدارس به آموزش و پرورش و فرمانداری ارائه نماید و لیست مدارسی که نیاز به مداخله پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس 110 می باشد اعلام گردد.
11- فرمانداری شهرستان در خصوص تأمین اعتبار خرید تعدادی کلاه ایمنی برای اهداء به موتورسواران نمونه هماهنگی لازم را به عمل آورد.
12- فرمانداری شهرستان در خصوص تأمین اعتبار روشنایی معابر به ویژه بلوار مدرس ، شهید محلاتی و مابقی بلوار امام رضا (ع) شهر نی ریز هماهنگی لازم را با نهادهای ذیربط به عمل آورد.
13- تاکسیرانی شهرداری نی ریز با تشکیل تیم های گشت زنی تاکسیرانی با همکاری راهنمایی و رانندگی ، نظارت بیشتری بر سرویس مدارس و سایر سرویس های تاکسی داشته باشد و گزارشی از بازدیدها در جلسه آینده ارائه نماید.
14- مقرر گردید اداره ورزش و جوانان شهرستان نسبت به رفع موانع عدم احداث پیست موتورسواری شهرستان با همکاری نهادهای ذیربط اقدام نماید و گزارشی در این زمینه در جلسه آتی جامعه ایمن ارائه نماید.
15- اداره بهزیستی شهرستان در خصوص تعداد رمپ های مورد نیاز مصلای نماز جمعه و گلزار شهدای شهر نی ریز با مسؤولین مربوطه هماهنگی لازم را به عمل آورد.
16- فرمانداری شهرستان طبق لیست ارائه شده توسط اداره بهزیستی (پیوست) در مورد مناسب سازی محل های ویژه عبور معلولین و جانبازان با نهادهای ذی ربط مکاتبه نماید تا نسبت به اصلاح آنها و ایجاد رمپ های جدید به تعداد مورد نیاز سریعاً اقدام نمایند.
17- اداره بیمه تأمین اجتماعی شعبه نی ریز طبق فرم طراحی شده توسط شبکه بهداشت و درمان آمار تعداد مصدومین حوادث محیط کار مراجعه کننده به آن اداره را به اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان ارسال نماید.
18- شهرداری نصب علائم راهنمایی و رانندگی و انجام روکش آسفالت بلوار شهید محلاتی (دارالرحمه) و بلوار میرزا کوچک خان جنگلی و مسیر مدرسه پویندگان را در اولویت قرار دهد.
19- دستور کار جلسه آینده جامعه ایمن در تاریخ 21/10/90 بررسی فعالیت های کمیته تخصصی محیط کار و فعالیتهای مؤثر در خصوص کاهش موارد خودکشی شهرستان تعیین شد.
20- گزارش اجرای مابقی مصوبات جلسه مورخ 26/7/90 کارگروه جامعه ایمن در جلسه آینده بررسی خواهد شد.
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-20 18:51        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ