صورتجلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان نی ریز
11/5/91
جلسه کار گروه جامعه ایمن شهرستان با حضور اعضاء و مدعوین در تاریخ 11/5/91 رأس ساعت 10 صبح در محل فرمانداری برگزار گردید . پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ، آقای کاظمی ، کارشناس مسؤول سیاسی و اجتماعی و نماینده فرماندار ضمن عرض خیر مقدم دستورکار جلسه را ارائه نمود و در بخشی دیگر در خصوص اهمیت راه اندازی خانه بهداشت کارگری در شهرک سنگ و پیگیری مصوبات کارگروه جامعه ایمن توسط رؤسای ادارات شهرستان مطالبی بیان نمود.
آقای طاهری ، مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت ، گزارش از اجرای مصوبات جلسات قبل جامعه ایمن را شرح داد که در این خصوص برنامه عملیاتی سه ساله (93-91) توسط اداره بهزیستی ، راه و شهرسازی و راهنمایی و رانندگی و گزارش عملکرد توسط اداره بهزیستی ، بخشداری قطرویه ، تبلیغات اسلامی و برق تهیه و به دبیرخانه ارسال شده است.
در بخشی دیگر مشکلات عدم پارک کامیونها در پارکینگ و نتایج اجرای طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت در مدارس شهر نی ریز را بیان نمود.
پس از بحث و تبادل نظر اعضاء موارد ذیل به تصویب رسید:
1- مقرر شد تجهیزات مورد نیاز ساختمان خانه بهداشت کارگری شهرک سنگ توسط اتحادیه سنگبری های فجر طی دو هفته آینده تهیه گردد.
2-مقرر گردید در خصوص استخدام و بکارگیری یک نفر کارشناس بهداشت حرفه ای در خانه بهداشت کارگری شهرک سنگ با اطلاع رسانی به افراد واجد شرایط حداکثر طی یک ماه آینده توسط اتحادیه سنگبریهای فجر اقدام لازم صورت گیرد.
3- مقرر گردید پس از آماده شدن خانه بهداشت کارگری شهرک سنگ ، شبکه بهداشت و درمان و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جهت بازدید کارشناسان استانی از خانه بهداشت مذکور هماهنگی لازم را به عمل آورند.
4- مقرر شد مسؤول شهرک های صنعتی با همکاری فرمانداری و اداره راه و شهرسازی از طریق مسؤولین استانی ذی ربط (شهرکهای صنعتی ، استانداری و اداره کل راه و ترابری ) بهترین گزینه مناسب ایمنی را در خصوص تغییرات ورودی و خروجی های شهرک سنگ به جاده اصلی ظرف یک ماه آینده اتخاذ نمایند.
5- شرکت حمل و نقل کالای شهرستان تمام امکانات مورد نیاز از نظر تجهیزات و نیروی نگهبان را در خصوص افزایش ضریب ایمنی پارکینگ کامیونها فراهم نماید تا استقبال کامیونداران از پارکینگ افزایش یابد.
6- اطلاع رسانی مناسب در خصوص استقبال کامیونداران از پارکینک ویژه کامیونها توسط دبیرخانه جامعه ایمن ، سازمان تبلیغات اسلامی ، شرکت حمل و نقل کالا ، انجمن کامیونداران ، راهنمایی و رانندگی و پلیس راه صورت گیرد.
7- شهرداری نی ریز تجهیزات مورد نیاز پارک ترافیک را با هماهنگی راهنمایی و رانندگی فراهم نماید تا برنامه های آموزشی مورد نیاز اجرا گردد.
8- شهرداری نی ریزو شورای اسلامی شهر نی ریز نسبت به برنامه ریزی و تأمین اعتبار مالی برای رفع معایب و اصلاح نقاط حادثه خیز و تهیه تابلوهای علائم ترافیکی مورد نیاز که توسط راهنمایی و رانندگی در ماههای اخیر اعلام شده است ، اقدام نماید.
 9- آموزش و پرورش شهرستان به منظور استمرار کامل طرح منع استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت در سال تحصیلی آینده با مدیران مدارس پسرانه مقطع راهنمایی و متوسطه شهرنی ریز هماهنگی لازم را به عمل آورد.
10- پلیس راهنمایی و رانندگی شهر نی ریز با همکاری فرمانداری مکاتبات درخواست استقرار شعبه راهنمایی و رانندگی در شهرهای مشکان و قطرویه را به عمل آورند.
11- با توجه به عدم اتمام اصلاح پیچ خطرناک کیلومتر 20 جاده قطرویه –سیرجان اداره راه و شهرسازی نسبت به نصب علائم هشداردهنده مورد نیاز در پیچ مذکور اقدام نماید.
12- اداره راه و شهرسازی نسبت به تسریع در اصلاح نقاط حادثه خیز جاده مشکان به نی ریز در سال جاری اقدام نماید.
13- با توجه به اهمیت مصوبات جامعه ایمن در کاهش مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث و اتخاذ تصمیمات سریع در جلسات جامعه ایمن ، جلسات آتی جامعه ایمن با حضور فرماندار و رؤسای ادارات برگزار گردد.
14-اداراتی که تاکنون برنامه عملیاتی سه ساله و عملکرد خود در راستای اهداف جامعه ایمن در سال 90 به دبیرخانه ارسال نکرده اند ، موارد را حداکثر تا پایان مرداد ماه 91 به دبیرخانه جامعه ایمن ارسال نمایند. لازم است عکس ها و تصاویر به صورت CD  یا اصل ارسال شود.(در صورت نیاز ادارات اصل عکسها عودت داده خواهد شد.)
 
 
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-20 20:58        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ